Seime pristatyta rezoliucija „Dėl kalbų politikos Lietuvos aukštojo mokslo institucijose“

2017-03-21 at 08:24

2017 m. kovo 15 d. Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje buvo pristatyta ir aptarta Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos (LKPA) ir Valstybinės Lietuvių kalbos komisijos surengto apskritojo stalo diskusijos „Kalbų politika aukštojoje mokykloje: tikslai, poreikis, nauda“ rezoliucija „Dėl kalbų politikos Lietuvos aukštojo mokslo institucijose“. Po diskusijų buvo priimtas nutarimas šią rezoliuciją pateikti svarstyti Lietuvos Universitetų Rektorių konferencijai.

Rezoliuciją pristatė ir į Komiteto narių klausimus atsakė Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos (LKPA) prezidentė dr. Roma Kriaučiūnienė. Posėdyje dalyvavo LKPA garbės prezidentė Eglė Šleinotienė ir LKPA viceprezidentė Irena Navickienė.

Rezoliuciją po apskrito stalo diskusijos „Kalbų politika aukštojoje mokykloje: tikslai, poreikis, nauda“, vykusios 2017 m. sausio 20 d. VU Užsienio kalbų institute, bendru sutarimu pasirašė Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, Vilniaus universiteto Užsienio kalbų instituto, Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus kolegijos kalbų pedagogai, kalbininkai, ekspertai, mokslininkai.