Baltojo filologo skrynelės nominacija

Idėja

„Balto filologo skrynelė“ teikiama  nusipelniusiems asociacijos nariams  ar organizacijoms  pagal tam tikrus iš anksto suformuluotus kriterijus.

„Baltas“ filologas – tai profesionalus, etiškas, iniciatyvus  pedagogas. „Baltas“ – tai ir baltų tradicijas išmanantis pedagogas (ar organizacija), puoselėjantis  ir užtikrinantis baltų kultūros  tęstinumą. ,,Balto filologo skrynelė“ kiekvienais metais bus teikiama šiose nominacijų kategorijose:

[unordered_list style=“arrow“]

  • už sėkmingiausiai įgyvendintą savarankišką iniciatyvą,
  • už inovatyviausią veiklą ir jos naudą,
  • už išmintingiausiai suvoktą tarpkultūriškumą,
  • už naudingiausią talką verslui,
  • už matomiausią Lietuvos kalbų pedagogų darbą pasaulyje,
  • už naudingai paskleistą užsienyje Lietuvoje subrandintą idėją, darbą ir kt.

[/unordered_list]

Nominacija kasmet bus skelbiama ir  asmeniui, ir organizacijai.

Nominacijų skyrimo tvarką nustato Lietuvos kalbų asociacijos taryba, ji skiria  5 asmenų nominacijų komisiją, kuri  rūpinasi  nominacijų skelbimu, iškilmingo  baigiamojo  renginio  organizavimu, rezultatų viešinimu ir kt.

Simbolis

Medinė vidutinio dydžio skrynelė, tinkama padėti ant rašomojo stalo ar specialiai apdovanojimams skirtoje lentynoje, spintoje. Skirtingais metais teikiamų  skrynelių formos gali skirtis – jos gali būti ovalinės, stačiakampės ar kt. , jos gali būti puoštos emaliu, su ornamentais, lakuotos arba dažytos. Į skrynelę (atsižvelgiant į tai, kam teikiama nominacija  – asmeniui ar organizacijai ) įdedamos segės, rankogalių, kaklaraiščių sąsagos – jos  segimos  asociacijos renginiuose metu, reprezentuojant organizaciją renginiuose.  Skrynelės pagrindinis simbolis – emalio dirbinys , turintis aiškią ir kalbų pedagogams būdingą temą: pvz.,  „Kultūros žinia“, „Šviesos spindulys“, „Socialinis tinklas“,  „(Susi)kalbėjimas“, „Langas į pasaulį“. Šis pagrindinis emalio dirbinys tvirtinamas skrynelės viršutinėje plokštumoje. LKPA logotipas yra vienas iš skrynelės  šonų akcentas.  Skrynelės puošybai parinkti motyvai  atspindi : a) tautų ir kalbų įvairovę, b) iškilias asmenybes ir jų darbus, c) baltams būdingą ornamentiką, d) Europos kultūros sostines ir t. t.

Atsižvelgiant į nominacijos teikimo metus, prisimenami tais metais gimę iškilūs rašytojai ar kalbininkai – skrynelės šonuose išrašomos jų pavardės,  minimi svarbiausi darbai.

2012 m. – Maironis (150 m.); Č. Dikensas (200 m.).

2013 m. – J. Baltrušaitis (140 m.); A. Mickevičius (215 m.).

2014 m. – Donelaitis (300 m.) ; V. Šekspyras (450 m.).

2015 m. – Žemaitė  (170 m.) ; T. Manas (140 m.).

2016 m. – J. Grušas (115 m. ); M. Prustas (145 m.).

2017 m. – A. J. Greimas (100 m. ); I.Simonaitytė (120 m.).

2018 m. – Atkurtai Lietuvai 100!

Kasmet iki vasario 15 d. kviečiame siūlyti institucijas ir pedagogus, vertus nominacijos, LKPA elektroniniu paštu.